MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

PADání 2008

V sobotu 26.4.2008 proběhl již šestý ročník Petrohradského PADání, na kterém jsme nemohli chybět. Tady je krátká zpráva o tom, jak to letos vypadalo.
Na PADání jsme vyrazili již v pátek odpoledne z Prahy v sestavě Terka, Mira a Luba. Ještě v Praze panovaly u jistých jedinců obavy jestli se bude dát lézt, když prší, ovšem ihned po odjezdu z Masarykova nádraží se začalo vyjasňovat. V Jesenici jsme se ubytovali v kempu, který byl celý víkend pro lezce zdarma a šlo se do hospůdky, hlavně na jídlo. Čtyři pivka a kopec jídla a měli jsme co dělat, abychom se dovalili zpátky do kempu. Ten kopec jídla je regulérní porce… pro zájemce: hospoda na hlavní silnici u železniční stanice:-)
Budík na půl osmou a jde se spát.. Ráno nám trvá o chvilku déle než se nasnídáme apod. a proto taky vyrážíme později. Nikdo nás na stopa nebere a tak si dáváme asi 3 kilometry běhu s bouldermatkou a batohem. Aspoň jsem se kvalitně rozehřáli, Tefelner by byl hrdý :-) Nakonec stíháme na desátou hodinu registraci a zjišťujeme, že je letos na Padání kotel lidí (244 registrovaných + spousta dalších).
O půl jedenácté vyráží štrúdl lezců za Petrem Reichem směrem k sektoru Josemit. Následuje krátké info, ještě kratší info v němčině a jde se na to. Za chvilku je pod každým šutrem nějaká ta bouldermatka a lidi se začínají navzájem hecovat k lepším výkonům. Atmoška jedinečná. Také se pokoušíme něco pěkného vylézt. Po pár nezdarech v 7A+ se hecuju na max a cílovou lištu pro změnu přestřeluji. Místo ní se snažím podrtit velké nic se dvěma krystaly. A výsledek? Dva skalpy, ale na prstech. Nakonec to s tejpkou pustilo, ale něčemu těžšímu již odzvonilo…
Mira dává vše až do 6B, ale zjišťuje, že potrápit dokáže i Petráčovská čtyřka :-).
Blížící se šestá hodina nás odvedla na místo startu, kde proběhlo vyhlášení výsledků. Ještě před koncem časového limitu sledujeme Adama jak dává na pár pokusů Chleba – mega oblé a technické 7C+ a Mrázu pokusujícího 8A vedle.
No vyhrál ten, od kterého se to nejvíc čekalo. Adam Ondra, následoval ho lištodrtič Rosťa Štefánek a třetí muž s drakem na rameni, Mráza. Z holek: 1. Katka Fickuliaková, která dala dokonce 7B+, pak Nelly Kudrová a třetí nějaká němka.
Většina závodníků se odebrala po vyhlášení zpět do kempu, aby se mohli oddávat bujarému veselí při koncertech kapel MeGusta a Wan Men Sonk. Vše opět zadarmo…
Ráno už byl jen čas v poklidu sbalit stany, pokecat, zase se přecpat v hospodě a jít na vlak…
Více fotek z nejen letošního PADání najdete na Boulderfoto
Nový komentář