MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Ledové lezení rok 2006 aneb sezona 2007 nevyšla

V roce 2006 se vydává průzkumná skupina na ledové lezení do Rakouska. Našim cílem během několika výletů byla naše známá oblast kousek za Vídní - Rax Alpe a Hochschwab. Na še první cesta mířila do Rax Alpe, do míst kde se měly nacházet vícedélkové ledopády. V této sezóně byl ale natečen poze jeden ledopád v této oblasti z výškou 70 metrů. Lezení jsme si zde užili až do odjezdu kdy jsme si ještě nakonec pobytu zalozili na ledovém jehlanu uměle vytvořeném. Díky těmto zkušenostem jsme se rozhodli vytvořit tuhle stavbu i u naší stěny ve Zlíně! V létě se zde lozí klasický drytooling po dřevěných kůlech a v zimě se tato konstrukce mění v ledovou stěnu vysokou 7 metrů!
Doufejme jen že tento rok nám bude zima přívětivější a mrazíky budou dosahovat potřebně intenzity na vytvoření umělé ledové stěny!!!!?
Následkem po průzkumné akci na ledy v Rax Alpe se vydává další skupina na lezení ledu v oblasti Hochschwabu, ale do jiných míst. Objevujeme další ledopád s nástupem cca 10minut což je pro všechny přijatelné! Druhý den se chystáme ještě vyrazit na další ledopády, které se nám bohužel nepodařily najít!
Do třetice všeho, jedeme opět do Rakouska do oblasti Turmayer Alpen kde se nám podařilo objevit dvě super oblasti. V sobotu si jdeme zalozit jen krátký ledopád s přístupem 5 minut od cesty!Zde jsou cesty klas. WI3-4+! V neděli přejíždíme do nádherné dlouhé doliny, ve které ať se podíváte doprava či doleva tak všude máte ledopády!
Jedna skupina se vydává ještě na Slovensko do lomu v Kralovanech. Ledy jsou zde také krásně natečené a tak se zde vrací ještě následující týden! fotky poskytli účastníci těchto akcí!(Honza Š,René,Jarek K,Vladan S. ...) Doufejme jen že letošní sezóna v ledu se nám vydaří! Náš oddíl má k dispozici dva lezecké cepíny,4 lavinové sondy ,4 lavinové lopaty,2 turistické a 3 páry maček na zapůjčení! V letošním roce se budou dokupovat ještě další dva lezecké cepíny a v jednání jsou i monohoroté lezecké boty pro drytooling jak na kůlech tak v ledu a mixu!!!
Nový komentář