MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Horolezecká Liška a Bramborová 8.12.2007

Nováčci na Lišce aneb dýcháme jim na záda
K úspěšnému splnění Horoškoly musíte ve Václavově závěrečném testu správně vyjmenovat tři důležité oddílové akce – přechod Javorníků, Lišku a Bramborovou. Coby letošní nováčci (kteří se to všechno poctivě našprtali:) jsme onen proslulý závod museli vyzkoušet.
Podle hesel „víc hlav víc ví“ a „jednej s rozvahou“ jsme vyrazili v počtu 4 lidi a pes volným krokem z chaty na první kontrolu na hradě Lukov. Bohužel jsme neprošli hlavní bránou a nechali se strhnout davem, a tak jsme asi čtvrt hodiny bez rozmyslu společně s ostatními pobíhali po hradě a hledali nějakou indicii. Nakonec jsme našli vzkaz, ovšem po důkladném rozboru se ukázalo, že nepatří nám, ale malým dětem, které tou dobou šly mikulášský pochod. Konečně nás napadlo jít k hlavní bráně a tam už jsme mohli vypočítat první šifru a vydat se podle jejího výsledku k očíslované kvótě na Kameňák. Během cesty nás postupně předbíhaly „sportovnější“ páry, některé dokonce i dvakrát (Mates B.:-). Také bych ráda zdůraznila, že pokud by se měřily mezičasy, tak jsme na tomto úseku trhli i vítěze Radka s Matesem H., kteří pro jistotu oběhli kvót víc a navštívili i Bezedník (že by chyba ve výpočtech?). Pak už jsme se už ve výsledcích propadali níž a níž.
Z Kameňáku jsme spěchali dál na další kontroly a přestože jsme měli oči na šťopkách a od pořadatelů čekali nejednu záludnost, přece jen nás převezli. Kontrolu u kamenného mužíka jsme samozřejmě přešli (pod heslem velký drobný mužík jsme čekali někoho z pořadatelů a nikoliv kamennou mohylu), ale včas jsme se vrátili. U Jirky s lavinovými pípáky jsme si sice správně zapamatovali všechny vrcholy uvedené na měděné desce, ale samotný vrchol Ondřejovsko jsme samozřejmě nezapočítali, takže důležité heslo pro komunikaci s ozbrojeným agentem bylo chybné. To ovšem příliš nevadilo, protože jsme po cestě stejně minuli lano na průsíkování, a tak jsme neměli druhou polovinu důležitého hesla a ozbrojený Václav nás sice nožem nepropíchl, ale vrátil hodně daleko zpátky. Ještě zmíním další dvě kontroly – Míšu a její stanoviště s přecházením klády, což jsem si s potěšením třikrát vyzkoušela a Pinďu s lanovou lávkou.
Když jsme už podruhé navštívili Václava a sdělili mu obě hesla, nejdříve nás uzemnil zprávou, že nás předběhla i trojice s veteránem Pavlem a nakonec nám prozradil směr dalšího putování. Šli jsme dál. Jediný, kdo v této chvíli nebyl unavený, byl náš pes Rasty, kterému jsme ovšem museli sdělit, že kybernetickou lištičku si už asi nezakousne. Po vzkazu v seníku o nedaleké skrýši jsme asi 20 minut pročesávali les, a nakonec jsme mohli pokračovat dál ke stanovišti se vzduchovkou a značně zmrzlým Mirou Ingrem. Odstříleli jsme a vydali se na azimut, a dál ke stanovišti Mary, k přecházení chemických koberců a rozplétání lana. Pak už rychle na poslední kontrolu na Vele, kde už nás Luxíno netrpělivě vyhlížel. Ostatně, pořadatelé na jednotlivých stanovištích se na nás vždycky očividně těšili. Jak by ne, po dlouhém čekání pak mohli jít rozmrznout na chatu. Také poslední vzkaz na Vele jsme přečetli a Maci pak vyčmuchala čísla, která po Lišce ve skrýši zbyla. Střihli jsme si, kdo si vybere předposlední a kdo poslední místo a vydali se na cestu do chaty.
To byl tedy pohled nováčků. Musíme organizátory moc pochválit za perfektní závod, při kterém jsme provětrali léta nepoužívané mozkové závity. Vítězům gratulujeme a slavnostně prohlašujeme, že příště se pokusíme atakovat náš letošní čas a posunout se aspoň o jedno místo dopředu!
žčxt:Zuzka F. (& Maci, Peťa, Vlastík a Rasty)


Tento víkend se uskutečnila na Lukově opět horolezecká liška 2007.V tomto roce byla opravdu zajímavá a vypečená. Závodu se letos zúčasnilo 16 dvojic.Za posledních pár let to byla zřejmě Liška z největší účastí. Není se ani čemu divit, neboť přípravy této Lišky zabraly organizátorům(D4 a Mira Ingr) celkem měsíc usilovné práce!Lišku roku 2007 vyhrála skupina Mates H. a Radek S., kteří nejdříve našli uschovanou lišku a měli samozřejmě splněny všechny kontroly na trase. Bohužel pro některé závodníky byla liška tento rok vyjímečná neboť nekončila jako předchozí závody na horolezecké chatě na Lukově, ale tím kdo našel Lišku na poslední kontrole na skalách na Vele.
V zákulisí se mluvilo o tom, že příští rok bude Liška ještě mazanější a náročnější- no uvidíme necháme se překvapit?!! Doufejme jen že letošní vítězové se ujmou této úlohy v příštím roce opravdu zodpovědně a budeme se těšit na příští rok.
Po závodu byla na programu tradiční bramborová akce na které se za večer protočilo cca 80lidí z našeho oddílu. Letošní akce se částečně zvrhla v masožravou a tak se jedly i vepřové hlavy a jehněčí.děkuji všem učastníkům kteří poskytli fotky z těchto dvou oddílových akcí: Luxíno, Mára P. Kuba S.,Miki...
Letošní liška byla natočena i na kameru a tak se můžete těšit i na nějaké video! Malý klip bude určitě přidán i zde v nejbližší době!
Nezapomeňte že následující akce Zlínského Horolezeckého oddílu je 24.12.2007 v 9 hodin ráno - strojení stromečku na skalách(velká zmrzlá věž) na Lukově, tradiční předsilvestrovský pochod(sraz v 18hodin na Štěpána v hospodě u Máců) a poté i výroční schůze, která by se zřejmě měla konat třetí pátek v lednu 2008(ještě bude upřesněno na stránkách)!
Hoře Zdar
Nový komentář