MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Javorníky 2021 a 22 - výsledky

Co to je za divný nadpis? No, ono kdybyste někde hledali nějakou zprávičku o loňských Javornících, tož to byste měli smůlu. Až doposaváď… Takže jak to bylo loni?

Fotky: https://photos.app.goo.gl/jhQXpZ4cYQLuYaNAA

Po covidem ozkúšané trase od Partyzána vyrazilo 23 drsných horolezkyň a horolezců (pár nehorolezkyň a nehorolezců mezi nima taky bylo, ale to enem pro pořádek). Byla sobota 13. listopadu 2021 v 10h 33min.  Počasí vypadalo hezky – mezi mraky občas vykouklo sluníčko, cesta byla suchá, místy mokrá… :) Kolům to hezky frčelo, i dvěma elektrokolům, která tentokrát osedlala Jana Končáková a Radek Velísek. Vladan si to dal z parkoviště na hřebeni přes Karlovice k Partyzánovi (tady měl cca 20 minutový handicap a po trase zpět na Portáš, kam doplachtil šestý s časem 2:05.  Ale už o půl hodiny dřív bylo kolem závory a kliky na dveřích Portáše pěkně husto. To když  bojovali o prvenství Míša Bezruč s Hrncem. Nakonec Hrncův útok z druhé pozice se ukázal jako dobrá strategie a přinesla mu konečně kýžené Javornické vítězství v čase 1h a 34 minut. Do půl hodinky po Peťovi dorazila čtveřice cyklistů, jedna elektrokolařka a konečně první běžec – Mira Šišák s dvěma minutkami přes dvě hodiny.

Takže pro pořádek:

Běhny: 1. Klára Ondrová, 2:44h

              2. Terka Zapletalová, 2:46h

              3. Věrka Spáčilová Hrošínová, 2:49 ...hezky se poskládaly cérky :)

Běhouni: 1. Mira Šišák, 2:02h

                 2. Vojta Jaroš, 2:43h

                 3. David Hrošíno Dorňák, 2:49h

Kolisti: 1. Petr Hrnčiřík, 1:34h

              2. Míša Bezruč, 1:34h

              3. Dála, 1:45h

No, tak to bychom měli ten loňský rok… A letos?

Fotky: https://photos.app.goo.gl/tyzDakzK9fXigJx48

Znovu se potkáváme u Partyzána, tentokrát i s policajty a vojáky, kteří tu hlídají hranice před běženci.   Zdá se, že občanku bude vhodné vzít na trasu s sebou… Je sobota, 5. listopadu, 10,30h. Po vzpomínce na ty, kteří už s námi neběhají po kopcoch, vyráží 18 statečných vstříc mlze a podzimní romantice kluzkých a blátivých cest hřebene Javorníků. Už dopředu je zřejmé, že kolisti to budou mít letos těžké. Bláta je dost a na startu jen 4 kola. Zato ale vyráží tři psi a po chvilce, se sběrači mrtvol, je na trase čtvrté psisko. To by mě zajímalo, jestli příští rok bude na Javorníkách víc psů než kol :).

Za necelé dvě hodiny, přesněji za hodinu a 47 minut přibíhá a za ruku na dveřích Portáše chytá první běžec – Mira Šišák. Krásný čas. A tím se tento ročník řadí k těm několika málo, kdy běžci jsou rychlejší než cyklisti. Že by bláto? Prý jo, některé úseky bylo lepší z kola slézt, říkal Dála, který dorazil na Portáš  až čtvrt hodiny po Mirovi. Tož takový náskok prvního běžce před cyklistou snad nepamatuju! A mladý Darek, teda Kuba Valla si to střihnul za krásných 2:12 – bezmála hodinu před tatou...

Dáška Holčáková se letos hecla a z něžného pohlaví doběhla do cíle první v čase 2:12h. Tož to deníček fakt nepamatuje, aby nějaká běhna byla na Portášu tak rychle! No ještě že jsem letos neběžel, bo by mi natrhla prdel…

A s kyselicou či kynutýma knedlíkama nám poté bylo na Portášu hezky. Enem cosi málo nás bylo… měknem nebo vymíráme?

Nedá mi to… děkuju... děkuju že jste došli či dojeli. A děkuju Portáši, že i přes to každoroční bláto, které po nás musí zametat, nám zase rádi s úsměvem natočí půllitra, díky Vladanovi za fešné diplomy. Poděkování patří Davidovi z Triopu, že pokaždé vyškrábne nějakou tu lezačku či sandál, které si Ti rychlejší můžou odnést, ale taky poděkování patří Martinu Hrubému a Daliboru Čtverkovi za další ceny pro nás statečné. A samozřejmě Mirovi Ingrovi, který nejenže dělal koncové světlo – tedy sbíral mrtvolky, ale taky věnoval bublinkovaté ceny a včas mi zaklepal na rameno, že už je čas… čas chystat další Javorníky. Tož za rok zas.

Huňáč

P.S.: běhny         1. Dáška Holčáková, 2:18h

                            2. Lasička, 2:32h

                            3. Mirka Dolanská, 3:19h

        běhouni     1. Mira Šišák, 1:47h

                            2. David Hrošíno Dorňák, 2:17h

                            3. Vojta Jaroš, 2:50h

         kolisti         1. Dála, 2:02h

                            2. Ondra Holčák, 2:25h

                            3. Darek Valla, 3:06h

Nový komentář