MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Horolezecká liška 2019 - výsledky

Tradiční oddílová bojovka se letos koná v sobotu 7.12., start v 10:00 na Lukovské chatě.

Trať připravili Radek Velísek a Martin Hrubý, nebude dlouhá. Těšte se na zajímavé úkoly, s nimiž se můžete setkat v horách i na skalách.

Výsledky

1.

Jirka Končák - Matěj Zemčík

2:28 hod.

2.

Mirda Bodanský - Aleš Smilek

2:34

3.

Dany Zentricová - Honza Ševčík

2:58

4.

Mirek Ingr - Petr Hrnčiřík

2:59

5.

Ondra Ševčík - František Heinz

3:59

6.

Peťa Poláček - Milan Kriegler   

4:14

7.

Baja Juriková - Michael Horký

4:23

8.

Daniel Harnik - Lukáš Forman

4:31

9.

Dalibor Štverka - Pavel Ševčík

5:00

Průběh závodu

Na tradiční horolezeckou taškařici jsem se jako vždy nesmírně těšil a nyní již mohu říci, že si odhodlaní lovci lišky letošní ročník užili. Krása závodu totiž spočívá v kombinaci základních lezeckých dovedností, týmové práce, strategie, přemýšlivosti a fyzické zdatnosti. Být silným pouze v jedné nebo dvou z uvedených dovedností nestačí.

Vítězové si každoročně odnášejí trofeje jako jsou putovní liška z 19.století (ano, 18XY), skvostný obraz nad krb a samozřejmě hodnotné ceny.

Počasí bylo výborné, ráno napadl čerstvý led, teplota kolem nuly, přes den se to vybralo.

I. Start - první úkol snad nezaskočil nikoho s línou prdelkou. Šlo o to rozpoznat auto podle SPZ. Bylo zaparkováno na parkovišti pod hradem. 

II. Terčík - na kapotě poprašek sněhu, zamknuto, uvnitř nějaké krámy. Ha, vedle auta cedule jako kráva s šipkou “K hradu 1 km”. I vydali se první závodníci prudkým kopcem k hradu. Na autě ovšem byla ještě připevněna ocelová trubka. Kdo se podíval, uvnitř spatřil malý terčík ukazující na protější kopec. No a ostatní se hezky proběhli.

III. Orienťák - ono podívat se na protější kopec je jedna věc a druhá v lese najít dané místo, resp. smrk označený reflexní vestou. Ti, kteří se nedali zlákat nedalekou boulderingovou oblastí Velá, nakonec našli správný strom i vylezli se podívat do koruny a získali orientační mapu.

V mapě jsou označena místa dalších úkolů.

IV. Boj o první místo - běžíme k nedalekému rozcestí, ve skrumáži pod vysokým bukem Alfons bere Matesovi s Jirkou indicii a utíká v dál. Mates kurvuje, Mirek má problémy s návaly smíchu poté, co se Alfons na útěku propadl do kaluže.

V. Hustý azimut - pěkně nás potrápil, úhel i počet kroků jasně ukazují do hustníku s vánočními stromky, vhodnými tak pro menší město. Po 20 min. hledání jsou první a druhý tým stále v hustníku. Situace se komplikuje, přibíhá třetí Mirek s Hrncem a nalézají schovaný barel s šifrou. Na pět minut se tak dostávají do vedení, šampioni jsou jim v patách.

VI. Lanový traverz - i nasoukati se do sedáku třeba a šplhati po laně k další indicii. Silově náročný úkol pro ty, co to šli proti srsti.

VII. Severka - via ferrata vedoucí jednou z nejhezčích stěn lukovských skal. Sebrat šifru, slanit na zem a úprkem kolem hradu.

VIII. Houpačka - nádherný bonbónek v podobě kyvadlového traverzu mezi stromy. Konečně začíná šifra dávat smysl, blíží se cíl.

IX. Šifra mistra Leonarda - vyšla “chata” a všichni vědí, kam spěchat!

X. Boj o přežití - s vyplazeným jazykem dobíháme na horolezeckou chatu, kde nás místo cíle a teplého čaje čeká poslední úkol: na tři zápalky rozdělat oheň a tím si zachrániti holý život. Zvládli všichni, v mokrých zimních podmínkách.

Na závěr se přeci jen patří uvést historku z čela závodního pole:

XI. Lišácký paradox - aneb jak být až druhý :-) Mirda s Alfonsem ve vedení, nevědouce, že je čeká ještě úkol X. si lstivě počkali za chatou na budoucí vítěze, nicméně oba překvapené týmy čekalo rozdělávání ohně. I dali si na tom pořádně záležet, první sirku sfoukl vítr, druhá se zlomila.. Na konec to vzplanulo a umístění již znáte.. No prostě taškařice až do konce :-)

Děkujeme sponzorům za věcné dary a hlavně organizátorům za perfektní akci.

Text: Mirek Ingr

Akci podpořili: ČHS, Restday, Saltic, Švec, Triop, Vertikon & VLW
Nový komentář