MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Javorníky 2018

Ocúny kvetou a listí se začíná barvit, zdá se, že přichází podzim a s ním se blíží i Přeběh Javorníků.  Ale než se začne psát další kapitola této povedené taškařice, je nutno doplnit díru v záznamu historie. Pokud jste v archivu článků hledali nějakou zprávičku o tom, jak to bylo vloni na Javornickém hřebenu, tak vám to teda vůbec nezávidím J a troufl bych si říct, že jste nic nenašli… Nu což, jde se napravovat:

Sobotní dopoledne 10. listopadu bylo na parkovišti v sedle na Melociku  nezvykle husto. Všude samé povalující se kolo nebo tenisky, úsměvy, vítání, podání ruk či objetí. Jojo, Javorníky jsou tu!  V 10h a 30 minut se za slunečného počasí a teploty kolem 12°C postavila na start třicítka statečných, kteří byli rozhodnuti dříve či později hmátnout na kliku dveří hotelu na Portáši. Chvilička ticha na památku Jardy Vaculíka, Václava Tichavce a dalších, kteří tu už nemohli být s námi a nedočkavci byli vypuštěni.

Sucho, teplo – téměř ideální podmínky pro osobní rekordy J

Jako první si opět na kliku šáhl Michal Bezruč, ale tentokrát téměř o dvacet minut dříve než vloni, v čase 1h 29min a 43s. Druhý se na Portáši objevil Radovan Umyjsa a třetí Petr Hrnčiřík těsně pronásledovaný Vladanem Synkem, všichni na kolech.  Pod hranici dvou hodin se dostal Mira Šišák -1h 59min a 57s, druhý doběhl Martin Běhal  (kdy tomu se podaří konečně doběhnout první?) a třetí jsem dohopsal já s časem 2h 15min a 31s – jako mládeži, co takhle pohnout těmi hýžděmi a posunout ty čekatele na důchod někam více dozadu? Pěkně trapné si pak sám sobě psát diplom :P Pravda, třetí ve skutečnosti doběhl Petr Sehnal  za 2h 8min a 54s, jen jsme ho nenašli mezi členy oddílu. Nesmím opomenout také výkonu Dáši Holčákové na kole, první ženě v cíli. Podle záznamů v deníčku od r. 2004 historicky nejrychlejší žena s časem 2h 8min a 33s. A první běhna na Portáši byla za 2h 26min a 51s – Soňa Trávníčková.

Moc děkujeme Hotelu Portáš za poskytnutí záchrany doplněním tekutin a energie. A samozřejmě také děkujeme firmám Triop, SP sport, Hudy, Verticon, Restday, Dinel a Mirově sklepu - sponzorům, kteří věnovali ceny všem členům oddílu, jež dorazili do cíle (a zůstali na vyhlášení).

Tož tak nějak bylo a včil je nejvyšší čas ladit formu, páč  9. Listopad je tu už za 8 týdnů!!!

Huňáč

 

P.S.: má někdo nějaké fotky startu a  trati? Prosím, prosím pošlete je nebo odkaz na ně na mail davidovm(zavináč)volny.cz, díky

Nový komentář