MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Alex Huber 4.4.2019

Alex Huber, světová špička extrémního lezení.

„Jeho šílené volné výstupy nesvědčí o tom, že by byl hazardér, ale o tom, že je naprostý mistr ve svém oboru,“ řekl o německé alpinistické hvězdě Reinhold Messner.

Narodil se v roce 1968 do horolezecké rodiny Thomase a Marie Huberových. Už v dětství se svým otcem a starším bratrem Thomasem vystoupili na více než třicet alpských čtyřtisícovek. Od patnácti let se pak s bratrem věnoval lezení aktivně a vytvořili spolu světoznámý lezecký tým „Huberbuam“.

Ať už na skalách, nebo ve velkých stěnách a horách, vždy platil za absolutní špičku.

Na přelomu 20. a 21. století bratři Huberové doslova určovali směr extrémního lezení a pokud někdo v té době posouval hranice horolezectví, pak to byli právě oni.

Výčet horolezeckých úspěchů je neskutečný:

Jako první přišel v roce 1992 prvovýstup cesty „Om“ (9a) (Endstal), což bylo po Güllichově „Action Directe“ druhé 9a na světě. Pak následovaly ještě dva těžké prvovýstupy, a to „Weiβe Rose“ (9a) a o půl stupně těžší „Open Air“ (9a+). Připomeňme, že se bavíme o první polovině 90. let! O nadčasovosti těchto prvovýstupů svědčí i to, že se „Om“ prvního zopakování dočkala až po velmi dlouhých 17ti letech, kdy se cestu v roce 2009 podařilo přelézt Adamu Ondrovi.

Alex je mimo jiné autorem, nebo spoluautorem devíti knih a o jeho výpravách bylo natočeno celkem sedm úžasných dokumentů – například „Am limit“ (2007).

Využijte tuto vzácnou příležitost setkat se s jedním z nejúspěšnějších alpinistů světa!

Více info na: http://www.vertikon.cz

Přednáška se koná na stěně lezeckého centra Vertikon 4.4.2019 v 19:00

Vstupné:

190Kč / na místě

170Kč / předprodej

Předprodej vstupenek na recepci lezeckého centra VERTIKON nebo v síti TICKETPORTAL:
Nový komentář