MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Aneb ještě jednou Grazer Bergland

Po čase se opět vracíme do pěkné a měně navštěvované lezecké oblasti blízko Štýrského Hradce a to Grazer Berglandu. Na jistotu volíme příjemný kemp ve Frohnleitenu, kde ještě v pátek večer po dojezdu stíháme doplnit minerály, které nám po cestě ubyly.
V sobotu ráno se po vydatné snídani vydáváme ke stěně Röthelstein, kde jsme si vyhlédli cestu z názvem Ufo. Nástup ke stěně není úplně skalkařský.Nakonec se dostáváme pod stěnu bez větších obtíží. S nástupem do cesty to ale už bylo horší. Hledáme,hledáme a nakonec nastupujeme do stěny, s občasnou nejistotou(uvahy jsou i takové, že UFO přece také nikdo nikdy pořádně neviděl) se v půli cesty napojujeme do místa, kde už je vyznačen směr s červenou značkou UFO,ted už jsme si jisti,že lezeme naši vybranou cestu. Spodní pasáže do tohoto místa jsou občas krásné lezení v pevné skále a občas Tatranské trávníky, ale jinak vesměs pěkné lezení. Sestup ze stěny je možný na oba dva směry z vrcholu jak doprava tak doleva ve směru výstupu.

UFO Röthelstein SO-Sporn (1263 m)
http://www.bergsteigen.com/klettern/steiermark/grazer-bergland/ufo

Na neděli volíme bližší stěnu a to již nám dobře známý Rote Wand a již dříve vyhlédnutou cestu Feuervogel. Nástup začíná poctivě v obrovském červeném koutu. Nástup je popsaný červeným nápisem Feuervogel. První délka není úplně zadarmo a je trochu ojetá., ale chápeme proč vrcholový deníček je umístěn právě na tomto štandu. V následující délce ještě kapánek přituhne s bonusovým výlezem z koutu do travičky a ke štandu. Další délka přináší další jedno s klíčových míst, velice zajímavý krok z plotny do malého koutu. Následuje velice krásná délka s úžasnými kroky a poté pohodový výlez na vrchol.

Feuervogel - Rote Wand (1505 m)
http://www.bergsteigen.com/klettern/steiermark/grazer-bergland/feuervogel

Ubytování: camping Lanzmaierhof Ungersdorf / Frohnleiten
Účastníci: Standa,Kamča a Milan
Nový komentář
2016-08-22 20:55:23

JJ už to tam znám, ale pořád je co objevovat.
Milan
2016-08-22 14:14:59

JJ, Feuervoegel je pěkný. Milane, ty by jsi tam mohl už dělat průvodce :o)
Petr H