MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Hamot cup 2015

V sobotu 21. března proběhl další ročník závodů v boulderingu Hamot Cup.

V boji o putovní pohár a hodnotné ceny se sešlo 34 závodníků a závodnic, kteří poměřili své síly na 10-ti kvalifikačních bouldrech. Necelou třetinu závodníků, 10, tvořili mladí junioři, kteří slušně sekundovali zbytku závodního pole a dokázali se probojovat i do finále.

V 15:00 začlo finále, do kterého postoupilo 6 žen a dívek. Připraveny pro ně byly 4 bouldry. Topovalo se poměrně hodně a tak o pořadí na prvních třech místech rozhodovaly jen pokusy. Nakonec zvítězila Eliška Kudrnová, které se podařilo vylézt všechny bouldry na 5 pokusů. Na druhém místě stanula Petra Pavlíková, která o jeden pokus překonala třetí Moniku Pöschlovou.

Po ženách přišli na řadu muži. Těch se do finále probojovalo 10. Zde se již tak často netopovalo. Největší souboj svedli Tomáš Sedláček ml. a Jakub Hrstka. Až do poslední chvíle nebylo o vítězi rozhodnuto. Nakonec první místo obsadil Tomáš Sedláček ml., který dokázal vybojovat o jednu zónu víc než junior Jakub Hrstka. Třetí místo, po vynikajícím výkonu, obsadil Jan Štalmach.

Závěrem bychom rádi poděkovali stavěčům závodních bouldrů Filipu Havrlantovi, Stanislavu Pekárkovi a Lubomíru Polišenskému a také firmám Hudy Sport Zlín, Triop, Vertikon, Restday, Saltic a SWS Slušovice, kteří věnovali hodnotné ceny pro závodníky.

Závod se uskutečnil za podpory Fondu mládeže a tělovýchovy Zlínského kraje.Výsledky

Nový komentář