MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Javorníky 2014

37. ročník oddílového závodu „Běh přes Javorníky na počest VŘSR“

Trať: Melocik – Portáš 23 km, 48 účastníků!

Počasí: na startu polojasno, později mlha a 10°C

Slíbené pěkné počasí přilákalo rekordní počet účastníků. Bohužel vydrželo jen chvíli po startu. Na hřebenu převládalo kluzké kamení, které více zpomalovalo cyklisty. Jejich časy jsou asi o 15 minut horší jak vloni. Ale nebyl tam Mára Punčochář.

První dojel Míša Bezruč a i další dva to stihli pod dvě hodiny. Patnáctiletý Kuba Bernát na třetím místě si polepšil proti loňsku o dvě místa.

V ženách byla nejlepší Lenka Vaculová, která držela s chlapama dobré tempo.

Ze závěrečné trojice opozdilců, kteří nestihli start, přijel první Badino a pak spokojený Šedous a nespokojený Kmoch, jejich vzajemné pořadí se proti loňsku otočilo. Šedous je „špíčkový“ jezdec a z kopce mu to asi jede.

V historicky tradiční kategorii běžců se čekalo na výsledek loňského vítěze Matěje Bernáta.

Místo něho ale přiběhl jako první již zkušený „Spořín“Strachota. Čtyři týdny ve Fanských  horách v září mu zřejmě prospěly.

Dál jsme vyhlíželi Matěje, ale na druhém oddílovém místě doběhl Bernát Ivoš (otec). Dle jeho úsudku se Matěj zaběhl a je někde v Užgorodu. Trať má skutečně své nástrahy a Matěj si trochu prohlédl Slovensko (6 km navíc a 300 výškových metrů).

V ženách se jako první objevila Spořínova partnerka Hana Nováková. Jen chvilku za ní byla v rovněž dobrém čase první členka oddílu, „Lasička“.

Nejmladší účastnicí byla stejně jako vloni Nina Jelínková (*2013), která by si zasloužila i ocenění skokana roku. Zlepšila se proti loňsku o 36 minut! Po zásluze dostala knihu „Tom Tumb“. K účasti byla prý vyzvána i Zora Běhalová, ale prý se ještě necítila.

Někteří běžci i kolaři se trochu otřepali a vyrazili zpět na trať pro auta na Melocik.

Jára Bobál to řešil opačně. Ráno běžel z Portáše na start a nemusel se pak pro auto vracet. Taky exot!

No tak si odpočiňte a brzy začněte znovu trénovat. Zážitků je tu pro všechny plno.