MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Grossglockner*Lämmergrat

1.-4.srpna 2013 Michal Bezruč, Jirka Pokorný

  Tak nějak neplánovaný reparát na téma Grossglockner z dubna tohoto roku. Shodou okolností (spolujízda s podpůrným týmem) jsme se vyskytli v pátek 2.8. pod Glocknerem. Při srovnání s dubnovým výletem zjišťujeme že, "Všechno je jiný"-"všechno mimo nás". Z nabízených možností si vybíráme Lämmergrat.
  Vycházíme od parkoviště v devět, a to si můžeme dovolit, protože plánujeme bivak na začátku sněhu. Chvíli je to pěšky, chvíli lezení. Za těchto ideálních podmínek je to nádhera. Nádherný je i flek na spaní, dvě plnohodnotné postele, kuchyň, toaleta, balkon s výhledem. Nasbíraná výška, včetně toho co jsme najeli autem, je znát a večer si pěkně "vychutnám". Přejeme si co největší mráz, ale i když je jasno, je asi devět nad nulou. Rozcvička 4:30, snídaně a rychle nahoru, sníh je dokonce trochu "přimrzlý". Jak se to začne stavět začíná firn až led, to už je náročnější, ale výhodou je že můžeme zašroubovat. Michal určuje směr víc vpravo, než je obvyklá trasa, držíme se ledu, a to je dobrá volba (až na ty lýtka).
  Výběh, výdech, dál normálkou na vrchol. Batohy necháváme za šutrem a normálku jdeme tak jaksi "na pankáče". Na vrcholu jsme počkali na spolucestující, kteří nás zachránili od problému žízně. (Blbost, bez vody). Sestup dolů a noc s bouřkou někde nad Salmhütte. Dopoledne pochod k autu a to už si máme čas vychutnat i něco z přírodních krás. Ze sedla nad přehradou sledujeme frmol kolem chat a opět žasneme nad tím, jaký klid tu byl v dubnu jenom díky neprůjezdné asfaltce. Cesta bouřkou domů, Michalovo auto i řidiči jsou velmi stateční.
1.os.č.j. - Jirka (text)
1.os.č.mn. - Michal (foto) a Jirka
3.os.č.mn. - PEV Zlín

Nový komentář