MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Vertikon open 12 – Český a Slovenský pohár dospělých v lezení na obtížnost

V sobotu 14. 4. se v lezeckém centru Vertikon-Singing rock ve Zlíně konal závod Českého a Slovenského poháru dospělých ve sportovním lezení na obtížnost s názvem Vertikon open 12, který byl zároveň nominací do reprezentace pro světový pohár 2012. Závod pořádal Vertikon-Singing rock,  ČHS a James a jednalo se historicky o první závod Českého poháru ve Zlínském kraji. Zlínský kraj také nad závodem převzal záštitu.

Celkově se závodu zúčastnilo 21 mužů a 11 žen, přičemž ze Slovenska přijelo bohužel jen 5 lezců.

Závodilo se na sportovních profilech o délce 22m s převislostí 9m a cesty byly připraveny během dvou dní zkušeným stavěčským duem – Kristýnou Ondrovou a Alešem Kalou Eichmaierem.

V 10:30 byly kvalifikační cesty předlezeny a mohlo se začít bojovat.

Kvalifikace žen  proběhla na cestách v obtížnosti 8- UIAA a 8+ UIAA, muži topovali a padali v 8+UIAA a 8+/9-UIAA. Do finále postoupilo 8 nejlepších žen a 12 borců z ČR a vzhledem k nízké účasti Slovenských lezců všichni zúčastnění za Slovenskou republiku – 3 muži a 2 závodnice v kategorii ženy.

Ženské finále přitvrdilo na 9+/10- UIAA, kde se za pěkné divácké kulisy dostala nejvýše Andrea Pavlincová, která skončila až ve výlezu ze stropového převisu 4 chyty pod topem. Druhá skončila o dva chyty níže Tereza Svobodová a třetí Karolína Nevělíková. Ze Slovenské dvojice lezkyň zvítězila nad mladičkou Ninou Kovaříkovou Zuzana Štefanská.

Z dvanáctky postupujících mužů si do finále za 10- UIAA přineslo 5 borců dvojtop z kvalifikace, takže se schylovalo na velkou bitvu. V té nakonec obstál nejlépe Tomáš Binter, kterému o kousíček unikl top, před zkušeným Michalem Rožkem a Zdeňkem Ustohalem, kteří ve finále zalezli stejně, ale Zdeňkovi se nevydařila druhá kvalifikace.

Vyhlášení výsledků proběhlo v 19:00 a poté pokračoval doprovodný program jehož perličkou bylo vystoupení slacklinerů z EQB teamu (Anči Kanči, Dannyho, Lukáše a Peeta), kteří předvedli to nejlepší co je u nás na highlině a gibbonovi k vidění.

Doufáme, že se závod líbil jak divákům tak závodníkům.

Na závěr velké poděkování všem, kteří se na organizaci podíleli. Byli to: Luba, Cvalda, Kmoch, Katka, Luben, Dála, Pavel, Paja, Alfonz, Ola, Daroza, Tomíno, Filda, Honynek, Radmil. Speciální dík patří hlavnímu rozhodčímu Tomovi Binterovi st., který nás zasvětil do problematiky soutěžního lezení a taky vydatně pomohl s organizací, a stavěčům Kristýně s Alešem za super cesty.

Děkujeme všem sponzorům, kteří závod podpořili: Zlínský Kraj, ČHS, James, Singing rock, Tendon, Radegast, Aix, Hudy, Kofola, Amuerte, SP sport Zlín, Restday, Nutrend a mediálním partnerům: Hucot, Kiss rádio publikum, In Zlín

Výsledky:

Kategorie ženy ČR:

1. Andrea Pavlincová
2. Tereza Svobodová
3. Karolína Nevělíková

Kategorie ženy SVK:

1. Zuzana Štefanská
2. Nina Kovaříková

Kategorie muži ČR:

1. Tomáš Binter
2. Michal Rožek
3. Zdeněk Ustohal

Kategorie muži SVK:

1. Jakub Kováčik
2. Patrik Gajdošík
3. Štefan Bednár

Kompletní výsledky na www.horosvaz.cz

Nový komentář
2012-04-22 23:11:05

Oprava: Na fotce č.15 je Michal Rožek ve finále a č.16 je Tomáš Binter. Staňa je na fotce č.14 :-)
Luba