MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Velikonoce na Hrubici

Velikonoce hlásí krásné počasí a tak plni elánu v pátek odpoledne ve složení Jirka, Kuba, Pepa, Helča a Evka vyrážíme na Hrubici. Po cestě se stavujeme na skok ještě v Prachovských skalách abychom se správně naladili a nemůžeme se dočkat až další den začneme lézt. Kemp je k údivu všech hodně přeplněný, ale po našich kamarádech co vyrazili o pár dnů dřív ni vidu ni slechu. Dáváme proto pár piv hospodě a uléháme pod jasnou oblohu plnou hvězd. Ráno se potkáváme s Míšou a Katkou a vyrážíme do skal. Jako první cestu zvolil Jirka Údolní stěnu na Blatník. Silově nenáročná cesta o dvou kruzích, VII v pískařské obtížnosti, ve spodní části trochu solí, ale jinak paráda, první dojmy velmi dobré :o)

Další cesta s názvem Chroustova (VI) vedla na Galeon. Ze začátku trochu silovější spára, kterou Kuba zvládl s noblesou sobě vlastní, následován skupinou jeho nohsledů na druhém konci a pak relativně jednoduchý dolez.

Další cestou byla Normálka (VII) na Kapelníka, dva kruhy, nádherná dlouhá cesta, nad prvním kruhem však hodně osolená a některé ostudy dokonce na tom druhém stály :o) nevadí, runda piva v hospodě to večer spravila.

Na závěr si někteří dali ještě Západní hranu (VII) na Zlatou vyhlídku a šlo se do kempu.

Další den opět krásné počasí a s chutí vyrážíme. V plánu je Dračí zub, ale kvůli hnízdění poštolek je věž zavřená. Zklamaní přecházíme k Větrníku, kde kde Jirka s Kubou lezou Porcalovu stěnu (VII), holky chytají bronz a Pepa fotí. Co, to nechám na vaší fantazii :)). Než se pustíme do dalších lezeckých věcí, jen tak cvičně si vyběhneme Starou cestu (I) na Velký kapucín, po uměle vytesaných schodech z náhorní strany. Nahoru dobrý, ale dolů žádná prča :-D Pak následuje věž Daliborka. Jirkovi vybíráme cestu, pouze po vlastních smycích – Jižní cesta (V). Nahoře byla dost osolená a člověk se ve vrchních částech docela opékal na sluníčku. Hned další cestu jsme vybrali vedle, přes dva kruhy, v některých místech trochu silová, ale jinak moc pěkná - Výří cetsa (VII). Posledním počinem tohoto dne byla SPO (V) na Lebku. Večer pohodička v kempu, kytara, trochu toho ethanolu, relax...

V pondělí bylo už od rána zataženo a teplo bychom si taky představovali trochu jinak, nicméně i tak se vyrazilo. Lezeckého nadšení poněkud ubylo, ale i tak Kuba s Jirkou vylezli Fifanův sokolík (VI) na Ocún. V další cestě na Smítkovu věž (VIIc) začalo poprchat a tudíž nezbylo nic jiného než sbalit vercajk a vyrazit směr k domovu.

Nemůžu sice mluvit za všechny, ale myslím, že výlet se náramně povedl, počasí vyšlo, dobře se zalezlo a sešla se i dobrá parta lidí. Lezení na Hrubici byla pro mě první zkušenost s opravdovým pískařským lezením a musím říct, že se mi velice zalíbila. :o) Těším se na další výlet a doufám, že se sejde ještě větší parta, protože čím víc dobrých lidí, tím větší zábava.

(fotky budou co nevidět :o) )

Nový komentář
2011-05-12 12:22:12

Tak Míšo dík moc teda :-D
Evka