MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Grazer Bergland

Na velikonoce tradičně využíváme prodloužený víkend a vydáváme se konečně prozkoumat okolí kolem Grazu. Naše první cesta směřuje do malé lezecké oblasti Naturfreunde Klettergarten Bad Gams. Charakterzdejšího lezení připomíná náš Velký Rabštejn alias břidlicové lezení. Je to lezecká zahrada s klasickými cestami v obtížnostech od 4+ do 6+.

topo a popis oblasti Bad Gams

Na sobotní lezení se přesouváme na Rote Wand 1505m, kde si pro seznámení ze zdejším materiálem vybíráme jednu z nejhezčích a tudíš i nejčastěji lezenou cestu z názvem Serengeti class.6 (8 lanových délek). Dneska máme štěstí a nemusíme stát žádnou frontu v nástupu. Lezení i popis jednotlivých délek naprosto odpovídá skutečnosti. Jak by řekl klasik chrochtáníííííííí až do večera :-)

topo a popis cesty Serengeti 6

V neděli nemáme zcela dobrou předpověd počasí a tak volíme oblast jen s třídelkovými cestami v oblasti Burgstall. Lehčí cesty jsou obsazené a tak si vybíráme cestu z názvem Ostkante clas.6+ ( Burgstall 900 m). Charakteristika cesty je velice vzdušná. Volby cesty nebyla zdaleka dobrá až na jednu vyjímku které se cesta líbila. Od zbytku tlupy se ozývalo neustéle velké množství sprostých slov..... Někteří rozklepávali mezi půlkama hliníkové desetníky na velké tenké placičky. Během cesty se nám začíná kazit počasí a tak se po výstupu vydáváme na odpolední prohlídku Grazu.

K oblasti lze jen dodat, že je zde velké množství různě velkých stěn ve kterých vedou nádherné ,ale námi zatím neprobádané výstupy.

Topo a popis cesty Ostkante 6+

Pondělní ráno se nemůžeme rozhodnout do čeho bychom se navrtali a tak se vydáváme opět na Rote Wand do cesty Waschrumplel clas 6- ( 7 lanových délek). Velice zajímavá a hezká cesta, ve které jsme, ale v poslední dvou délkách chytli bouřku s lehkou kroupovou sprškou. Bonus na konec.

Nu což: jsou zde velké možnosti na lezení a hlavně věc, která se nám zde líbila byla, že jsme zde potkávali velice málo lidí. Nástupy pod stěny se pohybují cca 30minut až 1.30hodiny. S orientací do jednotlivých oblastí nebyly žádné větší problémy.

Cesta je o 70km delší než do oblasti Raxalpe. Velkou výhodou je skutečnost, že celou cestu jedete jen po dálnici a rychlostní komunikaci. Časově to proti Raxu vyjde jen o něco málo déle.

Ubytování: camping Lanzmaierhof Ungersdorf / Frohnleiten

cena je 5euro za osobu a noc + 3.1euro za auto + 2 až 4 euro za stan(asi podle velikosti + 1 euro asi vzdušné na osobu. Od 1.4 do 31.5 sleva 10 procent a od 1.9 do konce Oktobra sleva 10 procent.

Kemp byl super, čistý s hezkým sociálním zařízením a teplou vodou.

Průvodce na tuto oblast je v oddílové knihovně

Účastníci: Kamča, Staňa, Pepa, Milan

Foto a text Milan

v případě dotazu rádi zodpovíme

Nový komentář