MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Nízké tatry

Motivační foto pro Václava a spol., kteří se chystají příští víkend na hřebenovku Nízkých Tater!

My jsme se vydali na Slovensko navzdory špatné předpovědi, s tím, že z časových důvodů plánujeme pouze jednodenní túru na neděli.

V sobotu po obědě přijíždíme na Srdiečko, tady necháváme auto a po sjezdovce dupeme nahoru na chatu Kosodrevina, kde dáváme pivko a ubytujeme se (20 euro na osobu a noc včetně polopenze – trochu výš na Kamenné chatě pod Chopkom nocleh s AV za 7,5 euro, ale bohužel už mají plno). Počasí nic moc, na hřebenu mlha, takže se navečer jdeme projít jen po vrstevnici směrem na Štefáničku. Po cestě nám to ale přece jenom nedá, škrábeme se nahoru na hřeben do Demänovského sedla a pak sjíždíme zpátky dolů, sjezd pro nás lyžaře-turisty tak akorát. Po vydatné večeři na chatě usínáme už v 7 hodin.

Druhý den ráno se budíme do krásného počasí, špatná předpověď se nenaplnila. Čeká nás stoupání nahoru na Dereše a pak část hřebenovky přes Chopok, Demänovské sedlo a Krupou holu na Ďumbier. Počasí je nádherné, výhledy parádní, Roháče a Vysoké Tatry máme jako na dlani. Sněhu tak akorát, někde musíme i sundávat lyže a přenášet. Konečně jsme nahoře na Ďumbieru. Fotíme se u vrcholového kříže, zdravíme se s ostatníma lyžařema, koštujeme slivovici. Pak jednoduchý a moc pěkný sjezd na Štefaničku, tady pivko a polévka a po zbytcích sněhu sjíždíme dolů na Trangošku.

Za sebou máme krásné ukončení zimní sezóny – ale žádný sentiment – jedna sezóna končí, druhá začíná J

Dáša a Ondra

(půjčení vybavení - nově otevřená prodejna SP Sport zlín, www.spsport.cz, 32. budova Svitu)

Nový komentář
2011-03-29 12:12:43

Nějaké fotky jsou zde :) https://picasaweb.google.com/102346522011188451430/NizkeTatry02?authkey=Gv1sRgCNv_wK7sh9y3jAE#
Podza
2011-03-29 10:38:27

Tak to nás oblafli škoda :-( Šup sem s fotkama ze žlebů když jsem tu propast viděla tak se mi protočily panenky smekám před váma před Zuzkou obzvlášť!!!
Dáša
2011-03-28 23:07:07

Zdarec Dášo, no tak to se Vám dařilo výtečně :) Na Chopku plno nakonec nebylo, volali jsme tam v sobotu odpoledne a ještě se pro nás místo našlo (14,50 s polopenzí). Fotky ze žlabů přihodím hned, jak bude trocha času :)
Podza
2011-03-28 20:19:30

Krása, kolik tam mají ještě sněhu :-)
Mirek I.