MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Zimní Tatry 2011

Ahoj.

S tatranskými reporty se tady letos roztrhl pytel a tak teda taky něco přihazujeme. Stihli jsme tři výjezdy, celkem deset dní v tatrách. Přes veškeré úsilí jsme z objektivních, subjektivních a dalších důvodů opět nevylezli nic co jsme měli původně v plánu. No, každopádně lepší než loni (1. málem lavina na Tupé,  2. lavina v Cyklistickém ledu ve Žlutce).

Nejprve jsme v dost mizerných podmínkách lehce variantili nepříjemné mixy v Superkuloáru na Tupou a nakonec to raději dvě, tři lehčí délky pod vrcholem kvůli brutální vichřici proslaňovali dolů (viz video).  Bašty byly moc zasypané a tak jsme si aspoň spravili chuť Galfy-Andráši žebrem na Tupou.

Druhý piknik byl na Zbojandě kde se nám do letos často lezených Havraních vlasů vedrali tři poláci a bylo posečené. Situaci jsme zachránili Levým Žlabem, pár mixy a pak hřebenovkou na Slavkovskou kopu a dál do Vareškovy priehyby.  Pak tým zvlčel a zachraňovalo se to až cestou domů Veverkáčem lezeným středem přes nejkolmější část (voda nám tama až zase tolik netekla) .

Třetí jízda měla být na Brnčále, no nakonec šlapeme Bielovodskou s velkým plánem přelézt SV pilíř Velkého Ganku. Počasí ale nadělilo 20-30 cm nového sněhu, celý Kačák je komplet pod sněhem a tak si netroufáme. V dolině potkáváme slovenskou jamesáckou repre v čele s legendou Igorem Kollerem. Fajn chlapík. Více než před novým sněhem nás varuje před tetřevem honícím lidi v dolině :-) Z velkého rozčarování nad nezdarem původního plánu nás další den částečně zachraňuje hezky natečený dvoudélkový Ťažký led a velký oheň na táborisku.

Tož jukněte na pár fotek nebo aj video o cca 11 minutách na Vimeu.

Zimní Tatry 2011 - Winter High Tatra from Jan Stalmach on Vimeo.

Zdar.

Honza Š, Albač, Mirinda a Viktor

Nový komentář
2011-03-16 07:44:50

No parádička, hlavně to video nemá chybu! Tatranských reportů jsme psali hodně, abychom vyprovokovali, něco tak parádního jak jste udělali vy. Že by se na KHS začaly sdílet informace… :)
Podza
2011-03-15 13:44:47

Díky za článek a krásné fotky. Ten tetřev je fakt vtipný :-D
Michal