MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Skialpy v okolí Dachsteinu

vyrážíme na prodloužený víkend do oblasti kolem Dachštajnu, vyzkoušet si nějaké lehčí skialpové tůry. V okolí se nachází několik nádherných skitůr vhodných akorát pro naše začátečnické možnosti. Samozřejmostí jsou i tůry pro zkušené skialpinisty. Volných terénů i sjezdů je zde nespočet.

V pátek se vydáváme na seznámení ze zdejším terénem a tak vyrážíme na menší tůru v okolí pod Krippensteinem. První směr kam vyrážíme je na Heilbronner Kreuz(1959mnm) a nazpět se vracíme okruhem přes Halter hutte(1884mnm) a nazpět na sjezdovku, která vede s Krippensteinu do údolí(11km sjezdu).

Na sobotu si necháváme krásnou tůru která nás zavedla až na Simony hutte, která se nachází pod Dachštajnem. Začínáme opět sjezdem z vrchní stanice lanovky na Krippensteinu(2.100 m) až na stanici Gjaidstation odkud pokračujeme přes Bärengasse až na Wiesberghaus (1.872 m), zde dáváme krátkou přestávku na doplnění iontů a poté už šlapeme na Simonyhütte (2.203 m).

Výhledy a tůra je opravdu krásná. Naskýtá se nám spousta krásných výhledů. Samotný výstup na Simonyhütte (2.203 m) představuje krásný zážitek i s výhledy. Čas nás začíná pomaličku tlačit a tak se dlouho nezdržujeme, kocháme se krásnými výhledy na ledovec a Dachštajn a mažeme rychle dolů. Na sjezd dolů volíme bezpečnější variantu a tj. zimní cestu. Pro zkušenější jsou zde nádherné freeridové sjezdy mezi skalami.

Účastníci: Dáša, Ondra a Milan

pár info: lanovka z Obertraunu na Krippenstein jendosměrná 16.40euro

vojenská lanovka (Gjaidstation) z druhé strany za 5 euro, jede pouze přes týden               

ubytování v Obertraunu - Sportpension Schober (mluví se zde česky)                                    

cesta Zlín-Brno-Mikulov-Videň-S6 na Semmering-A9 na Salzburg a poté sjezd na Liezen a dále směr Schladming a Obertraun celé 520km čas s přestávkama cca 6 hodin                          

komplet výbava půjčena v SP SPORTU(32.budova areálu svitu)

Download video

Download video
Nový komentář
2011-03-13 10:25:19

Prašan už to není, souvislá vrstva na sjezd ok :)) Ty freeridy nahoře se jezdí stále vydatně, ale my to bohužel letos nejeli.
Mirek I.
2011-03-13 09:06:37

Tož to jsou panorámata :) Sněhu podle všeho moc nebylo, jezdila se ta pravá freeridová strana vedle horní stanice lanovky? Podobný výlet plánujeme tak za 14 dnů, kdyby se někdo chtěl přidat, budeme rádi. Jinak díky za informace, konečně se na webu také něco zveřejňuje :)
Podza