MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

K zamyšlení

Po dnešním odpoledni stráveném sundáváním chytů a jejich čištěním jsem se rozhodl napsat článek.

Náš oddíl má přes 100 členů, patříme k jednim z největších v republice. Je smutné, že na trénink máme pouze takový malý grcálek pod lyžařským svahem, ale aspoň něco. Kdo chce, ten si prostředek k tréninku najde.

Zhruba před týdnem jsem na oddílových stránkách avízoval, že se budou sundávat a čistit chyty, ostatně jako každý rok před Hámotem. Už opravdu nevím jak Vás poprosit, aby někdo došel pomoc aspoň na dvě hodiny, trochu si zatočit klíčem, udělat pár temp po žebříku a pohrát si s akuvrtačkou. Za stěnu platíme usmolených 100 Kč na rok, což je úplné hovno! Když vezmu stěnu ve Fryštáku, která je ještě menší, tak za jednu návštěvu jsem před rokem dal 40Kč. Chyty se tam čistí až se někomu chce, což se moc nechce, když skočíte z větší výšky tak žíněnku prošlápnete apod...

Co mě dnes opravdu zarazilo je to, že nikdo není schopný přijít ani na chvilku na brigádku a pomoc aspoň s nějakýma blbinama okolo. Nepočítám lidi, kteří šli třeba na noční směnu, atd. Ale kolik jich je z těch momentálně 113 členů? Třetina? A copak dnes dělal ten zbytek, dejme tomu 70 členů? Nožky nahoře, brambůrky a televizka?

Velké poděkování patří Mirovi Panáčkovi a dalším 4 HOSTUJÍCÍM!!! členům, kteří si našli aspoň chvilku času a dorazili. Jmenovitě: Radmil Schneider, Filip Havrlant, Stanislav Pekárek a Pavel Vodička.

Doufám, že naše celoodpolední snaha nebyla zbytečná a dorazíte aspoň na Hámota, setkat se s lidmi, které vídáte jednou za čas.

PS: Budou lehké bouldery

Lubomír Polišenský

Nový komentář
2011-03-10 12:40:15

Souhlas s rekonstrukční brigádou. Myslím že stejné složení co bylo v uterý to zmákne za 2 dny... co hoši hecnem to?
Filip
2011-03-10 08:32:21

Je to o kolektivu no... pri shazování chytů jsem taky nepobyl moc dlouho( a docela mě to mrzí, jelikož jsem tam vážně pečený vařený)... ale doufám že tovykompenzuju tím, že si udělám ( třeba nás bude víc) hezké odpoledne po Hámotu a co nejvíce chytů nahodím/me. PS: Brigáda není špatný nápad.
Stehno
2011-03-10 03:00:06

Pro Dášu: Jména hostujících se v deníčku objevují, nejen z důvodu, že aktivně trénují, ale také proto, že se důsledně zapisují. Každý týden tam potkám lidi, kteří nejsou zapsaní, Sem tam se zapíší, když jim to naznačím sem tam ne a už mě nebaví říkat lidem, kteří mají 30 let a víc, že by mohli aspoň ty úplně stupidní pravidla jako jsou na stěně dodržovat... Po tom podpisu do sešitu mi ruka neupadne a 5 minut vysávání nebo vytření mě nezabije.
Luba
2011-03-10 02:52:20

Tak nějak chápu, že lidi, kteří jdou na stěnu jednou za měsíc to nezajímá stejně tak jako mě pomoc s nováčkama, už jen z toho důvodu, že nemám moc času o víkendu a když je hezky tak jedu radši si zalézt... Ale každý rok jsem se snažil aspoň jeden den jim obětovat. V nejbližší době bysme chtěli udělat částečnou rekonstrukci(brigádu) na stěně, ale po úterku se bojím, že se na to lidi vykašlou. Má to smysl??? Taky jsem se snažil nechat lidem volnou ruku při nahazování chytů po závodech, klíče tam byli, akuvrtačka taky a kolik lidí vzalo ten umytý chyt do ruky a dalo ho na stěnu, bez toho aniž by ho museli čistit kartáčema tak jak se to dělalo dřív? Na otázky typu: Kdy už budou nahozené chyty na stěně, letos nehodlám odpovídat, nevím to, první týden po hámotu mám jen jeden den volna, tak se zkuste zapojit. Díky
Luba
2011-03-09 10:40:04

ahojte, je vidět, že problematika kolektivní pomoci stále trvá. Ať už se jedná o brigády na chatě, či na skalách. Myslím, že problém s něčím pomoct v zájmu oddílu je v posledních letech problematická. Mimo to se začíná objevovat problém i s instruktory aby měl kdo učit nováčky. Je smutné, že už i u sportovních lezců, začíná být problém příjít pomoct. Kam až to bude ještě pokračovat??
Michal
2011-03-09 10:02:38

Luba má pravdu, bez podpory kolektivu to nepůjde ;) Pojďme tedy v sobotu řádit na Saltic a v sobotu další řádit zas, neb brzy přijde jara čas.
Mirek I.
2011-03-09 10:00:29

Tohle je na zamyšlení. Kolik má Zlínský oddíl opravdu aktivních členu a nejen co jsou napsaní na papíře? O no by bylo dobré se taky podívat i na rodné čísla na seznamu. A asi by se zjistilo ze členu do 20 let je tak akorát do mariáše. Otázka je jestli horolezci ve Zlíně nevymírají.
Mira_P
2011-03-09 09:13:07

My jsme nechteli aby doslo 100 nebo 70 lidi. Stacilo by par nebo dva pary dalsich rukou navic tim by se ta prace urychlyla. A aktivne tam nelezeme jenom my "hostujici". Pravidelne se stava ze minimalne 2x tydne co se na stene sejde 11,12,13...lidi a vcera se neukazal nikdo krom hrstky co prisla vcera. Kazdopadne doufam ze v sobotu se nas sejde co nejvic uz jenom kvuli te praci, usili a snaze celou akci zorganizovat co do toho prevazne Luba obetoval(dik). Takze Naschle v sobotu. :-)
Filip
2011-03-09 07:53:39

Pomoct by měli ti, kteří na stěně aktivně lozí, což rozhodně není ani 110 ani 70 lidí, podívej se do deníčku. Nejvíc se tam budou objevovat jména právě hostujících
Dáša