MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Opalovačka v Tatrách

Další výlet do Tater jsme absolvovali ve třech- Já, Zuzka a KOKi. Konečně stejná sestava jak z prázdninových dobrodružství.. Tentokrát jsme vyráželi brzo ráno ze Štrbského plesa do Furkotské doliny. V plánu jsme měli vystoupit na Malé Solisko levým pilířem a následně sestoupit hřebenem na chatu pod Soliskom. Naštěstí jsme ve dvou třetinách výstupu poznali, že tento plán bude nad naše možnosti. Bohužel ve třech je to o poznání pomalejší, narovnání původní varianty výstupu cca za M4 nám taky nějaký čas zabral a v horní třetině nás zbrzdil mokrý sníh. Takže jsme nakonec pokorně slanili do žlabu a sestoupili pod stěnu. I přes bloudění v kosovce jsme šťastně dorazili na Štrbské do restaurace Furkotka u nádraží. Nelenili jsme a prožrali a propili jsme skoro všechny € ušetřené na ubytku :-)

Druhý den jsme se vydali na ledy do Kraľovan. Podmínky nebyly optimální, takže jsme si dali 4 malé délky a hurá domů.

Tož tak další Tatry. Furkotská dolina je celkem přístupná a na lehčí zimní lezení je podle mého soudu fakt parádně vybavená. Hodně nás láká přechod hřebene Solisek, tak uvidíme, snad budou síly…

pozn.: topovky cest

Nový komentář
2011-02-09 14:29:01

Rád bych jako student Bezpečnosti informačních technologií, který absolvoval mj. kurz Informační právo podotknul, že uvedení informací z Internetu společně s odkazem na zdroj je úplně stejné, jako pouhý odkaz. Takže bych byl příště rád za ponechání alespoň popisky okomentovaných topovek, bude-li uveden odkaz na původní zdroj.
koki
2011-02-02 21:21:41

Přihoďte fotky ze Satana :)
Podza
2011-02-02 18:16:03

Můžu potvrdit, parádní počasí, skvělé podmínky pro zimní kousky všeho druhu.
Mirek I.
2011-02-02 10:46:44

Ahoj Milane, máš pravdu. Budeme na to dávat pozor. Je to z http://www.tatry.nfo.sk/. U těch upravených (v malování :) by to ale podle mě vadit nemuselo. To už je vlastní přepracování :)
Podza
2011-02-02 10:42:29

Ahoj, pěkný článek i fotky. Omlouvám se ale musel jsem ti odstranit poslední čtyři fotky, které jsi skopíroval s jiného webu. Pokud to tam chceš mít tak tě poprosím dej tam do článku odkaz na ty stránky odkud jsi to měl stažené. dík Milan
Milan