MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Nepál - Od svítání do setmění aneb Anapurna BC + video II.

Start??? na čekpointu treku do Anapurna BC, kde vám zbývá ještě pět neplánováných dnů pobytu  před odletem domů. V hlavě se vám honí myšlenky „z dostupných informací víme, že cesta nahoru do BC trvá 4 až 5 dnů a 4dny nazpět. To je, ale pokud správně počítáme 9 dnů! My, ale přece máme jen  5!Co ted? Zaplatíme za povolení i když víme, že šance dostat se do BC a nazpět máme vcelku malé. Nakonec se po zhodnocení všech argumentů rozhodujeme do tohoto podniku jít a tak dáváme kešenko na prkénko a vyrážíme  vstříc dobrodružství.

A takhle to všechno dopadlo:............................cesta do BC Anapurny a zpět nám trvala  4 dny. Přikládáme zde pár fotek a malé ilustrační video. Název téhle akce vznikl ze způsobu treku, který se odehrával v duchu vyrážíme za svítání a končíme za setmění. Trek jsme absolovovali za tak krátkou dobu i s toho důvodu, že jsme byli už dostatečně  naaklimatizování na danou výšku!!!

pár informací: permit na Anapurna BC – možnost vyřízení v Kathmandu a nebo Pokhara 2000rupíí, popřípadě na místě na čekpointu za 4000rupek/cca 50dolarů na osobu, cesta do Pokhary busem za 100rupek a nebo turist bus za 300rupek jednosměrná popřípadě taxi dodávkou za 750 rupek na osobu(6 až 10 hodin jízdy), s Pokhary do hor obyčejným busem za cca 30rupek.Ubytování v lodžiích -  nemá smysl řešit stan

pokud by měl někdo zájem o nejaké informace tak rádi poskytneme.

foto: Dodo

Download video

Download video
Nový komentář