MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Ortler normálkou

Na svátky jsme se rozhodli jet na nejvyšší horu jižního Tyrolska - Ortler. Tým nebyl sice moc početný, ale 3 lidi stačí. V pátek po práci jsme vyjeli z Prahy - samá rovina. Už v sobotu rano jsme stáli pod nádhernou horou - Ortler. Ješte dopoledne jsme vystoupali za krásného počasí k chatě Payer Hutte (12 eur pro členy Alpenverein - super cena). Tam jsme přespali do dalšího dne. Ve 4h ráno jsme vyšli z chaty. Prvních pár set výškových metrů bylo skalnatých (kousek i po retězech) a pak už jen krásný ledovec téměř bez trhlin (jen pár séraků). Zhruba v 9h (našim šnečím tempem) jsme dorazili na vrchol - krasné počasí, užasný výhled. Po poledni jsme už byli i zpět na chatě (pěkně ztrhaní - a možná s lehkým úpalem).

Pondělní ferátka (E) od chaty Tabarettahütte (2556 m) k Payer Hutte (3029 m) byla příjemnou tečkou za pěkným výletem. Pak už jen sestup k autu. Po cestě dolů se nám však podařil majstrštych. O co se někdo snaží celý život, my dali při sestupu dolů z Ortleru jen tak mimochodem - dolezli jsme až na K2 (ikdyž ne na velehoru ale alespon k chatě stejného jména).

Kromě normálky se dá na vrchol dostat jěště po hřebeni  Hintergrat (z vrcholu vypadá moc pěkně a velmi exponovaně) a Severní stěnou (to nebudu ani komentovat - viz foto). Severni stěna se ten víkend povedla vylézt dvěma Českým dvojicím - všechna čest!

Shrnuto a podtrženo:
Krasná hora, super lidi a perfektní počasí, co víc si kdo může přát?

Tým: Mira, Ráďa a Já (Martin)

Ještě poděkování Mirovi, za trpělivost a vysvětlení různých metodik: Dík!

Nový komentář
2010-08-10 23:46:16

>> koki << Tedy hodně štěstí u zkoušky :-)
Mirek I.
2010-08-09 10:46:00

Gratulace! Především k Tabarettaklettersteig, která je opravdovou chuťovkou mezi ferratami. Vím, o čem mluvím, na Ortleru jsme byli loni a lezli jsme ji s 15kg batohy nachystanými na celý výstup až nahoru. :D Bohužel se nám nepodařilo dostat až na vrchol. Snad se to povede při letošním reparátu. :-)
koki