MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Wiener Hausberge květen 2009

Ahoj!

Druhý víkendový květen si to už tradičně mastíme do Rax-Schneeberg. První nečekaná zábava nastává už ve Vídni, kdy nám upadává silentblok na motoru. Mirinda se ale nezalekne, heverem podloží motor, v místním minivrakovišti společně vyptáme gumový držák na výfuk, podložíme silentblok a hurá – jede se dál...

Přijíždíme do Höllenthalu, a jak na potvoru, začíná malá bouřka. Déšť si to ale za chvíli rozmyslel a tak hned vyrážíme do údolíčka Grosse Hölenthal do 170m cesty Nix Für Suderer. Pěkná cesta. Krásný výhled. Navečer najdeme poslední volné místo v Kaiserbrunnu, dáme pivo a jdem spát.

Ráno výrážíme na Stadlwand, kde si vybíráme druhou nejdelší cestu v Raxu – Des Kessels neue Kleider. Tato 16ti délková moderní cesta z konce roku 2006 má fajné převýšení 590m. Ve čtvrté délce vytvářím menší zmatek a nalézám do cesty Durststrecke. To má za následek lehké bloudění, které ale zdárně řešíme. Čím výš, tím je cesta těžší. Před nejtěžší délkou začíná pršet a tak pod převiskem čekáme. Klíčový krok v 11. délce, hladkou plotnu, musím bohužel háknout, není síla. Další délky už nějak dáváme až na vrchol Stadelwandu. Cesta je opravdu dlouhá. Dolů pajdáme za svitu čelovek.

Ráno není moc sil a tak jen očumujeme v Adlitzu a pak už domů.

Cesty:

Klikni -> Nix für Suderer, UIAA 6, 170m, 6 délek, Vordere Klobenwand
Klikni -> Des Kessels neue Kleider, UIAA 7- (6+ A0), 590m, 16 délek, Stadlwand

Honza Š. + Mirinda
Nový komentář
2009-05-20 19:23:49

nádhera, není co dodat
Michal