MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE
top foto

Lezecké tréninky
Každé úterý 17.30 trénink venku na stěně.
Podrobnosti zde.

Příspěvky bouldrovka 2022
Výše příspěvků na bouldrovku
Podrobnosti zde.

HOROKRUH - LEZENÍ PRO DĚTI
Boulderingový kroužek pro děti od 10 let.
Podrobnosti zde.

Vysoké Tatry

V sobotu 27. prosince vyrážíme ve složení Mára, Václav, Ondra, Michal a Petr směr Vysoké Tatry. Vzhled k množství nově napadlého sněhu se rozhodujeme pro oblast okolo Popradského plesa – Zlomisková dolina nebo Hincova plesa. U Popradského plesa se vzhledem k situaci rozhodujeme pro oblast Hincova plesa. Na místo přicházíme okolo šesté hodiny. Okamžitě stavíme stany, vářime a jde se spát. V noci máme návštěvu – lišku. Naštěstí první noc nám nezpůsobí výraznější škody.
Druhý den vyrážíme na Koprovský štít. Překvapením je, že se moc neboříme, takže se po cestě flákáme a fotíme. Na vrcholu jsme okolo druhé hodiny. Po cestě zpátky máme čas a ještě zkoušíme brždění cepínem a zpouštění.
Druhou noc máme opět návštěvu – lišku. Tentokrát nám způsobila hodně škod: překousala provázky od stanů, poutka u třech cepínů, dvou hůlek a rozkousala lano, které si vytáhla z apsidy. Dál nám roztáhala věci okolo stanů. Poučení pro příště – všechno do stanu.
Další den jsme s Márou vystoupili ještě na Volie sedlo a Volí Chrbát pod Hincovy veže. Tentokrát jsme se bořili o poznání víc než předchozí den a i svah byl podstatně lavinéznější, ale nakonec všechno dobře dopadlo.


Michal
Nový komentář