MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Velá

V dnešním článku jsme se vám rozhodli představit známou bouldrovou oblast u Lukova. Oblast tvoří asi 18 kamenů na vrcholu stejnojmenného kopce Velá nacházejícího se za rybníkem Bezedníkem. Za chatovou osadou stačí nalézt zelenou značku stoupající do kopce, trefit slabě značenou odbočku (taky zeleně) a ta vás dovede přímo ke kamenům.
Po příchodu se většina lidí uvelebí na náměstíčku u kamene Gigant, kde jsou i nejlepší možnosti na rozlezení. Například bouldry Titanik 3+, Everest 5B SD nebo Led Zepelín 5B+ SD. Kdo rád technické problémy, určitě by neměl vynechat bouldr Vesmír z druhé strany kamene za 6A+ a plotničku po malých lištách a oblinkách na kameni Obr.
Když už jsme rozlezení, můžeme se pustit do vážnějších problemů. Třeba do silové hrany EQ za 6B SD, Verliba 6C SD.
Pro Mááástry jsou připraveny silové kousky, zvláště pak Kung-fu a Žaba za 7A, IQ 7B+ SD, kruťárna ve velkém převise za 7B+/C??? SD anebo Eso Rimmer 7?SD.
Highballový nadšenci si na Velé taky přijdou na své. V některých případech bych doporučoval mikinu s velkou kapucí a stoupavé proudy. Krásný a lehčí velikán je na nejspodnějším kameni a jmenuje se Dvojčata za 4, Kulovnice 5A nebo zabijárny na Gigantu jako Svoboda a Malá neznámá.
Závěrem dodáme, že na některé bouldry je třeba kartáč, protože zarůstají mechem. Každopádně pokud budete něco dočišťovat tak jemně, aby nedošlo k poškození skály. Klasifikace u některých bouldrů nemusí sedět, takže pokud se někomu něco nebude pozdávat stačí napsat do komentářů.
A v galerii najdete malou ukázku připravovaného průvodce.
Těšte se!
Nový komentář
2009-06-11 13:59:57

Ahojte.... cesta na Gigantu, na obrazku oznacena jako "f"? tak kolem 6B/B+? Jaka je klasa podle Vas? Jmeno nahodou není?rnrnDíky mocrnrn
marek