MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Podzimní Arco 14-17.11.2008

Poslední možný prodloužený lezecký víkend v tomto roce využíváme k návštěvě oblasti kolem Arca(Sarche) v Itálii. Náš první lezecký den se odehrává ve sportovní oblasti La Gola která se nachází nad městečkem Sarche. Lezeme hezké cesty v kolmé a místy převislé skále v obtížnostech do 6b+ . Následující den se rozhodujeme pro vícedélkovou cestuna Piccolo Dain cestu z názvem Amazonia za 5c(250m). Bohužel po příjezdu zjištujeme, že v cestě se nachází 20lezců a proto se rozhodujeme změnit plán na nádherné lezení na Sonnen Platen (Parete Zebrata/mezi Pietramurata a Dro) , kde jsme si vybrali cestu Due Agosto za 6b+ (8délek rajbuňkového lezení). Při lezení se nám nad hlavami prohánějí Basejumpeři, kteří skáčou ze stěny Brenta.
Poslední den se vydáváme do starší lezecké oblasti a tou je Nago. V tomto období už zde není žádné velké teplo a tato oblast je jako jedna z mála po celý den na přímém slunci. Lezeme s sektoru B odkud je nádherný výhled na jezero Lago di Garda. Cesty jsou zde v naší obtížnosti a tak si je pořádně užíváme i s nádherným výhledem.
Při cestě domů se ještě zastavujeme v termálních lázních v Laa cca 20km od Břeclavi na malou rekonvalescenci po lezeckém víkendu.

lezecké oblasti:
Sarche – Lagola sektor Arcadioland
Sarche – Parete Zebrata(Sonnenplatte)
Arco – Nago sektor B

Účastníci: Luben, Jana, Terka, Milan

video dodám později
KLIKNI Termální lázně v Laa
Nový komentář