MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Kalymnos říjen 2008

Chcete si prodloužit letní lezení na začátku října? Mate rádi neoklouzané cesty v nádherném vápenci? Chcete zkusit lezení po 5 metrových krápnících? Lezete rádi ve všech možných sklonech skály? Neradi se bojíte 2m nad jištěním? Pokud ano, tak pomalu můžete balit!
V podstatě kompletní informace se dočtete na těchto stránkách http://www.vsk.vutbr.cz/vertical/skaly/kalymnos.html, takže přidám je na pár vlastních postřehů.

Přelom září a října byl pro nás naprosto ideální. Dopoledne příjemné počasí na lezení kdy je většina sektorů až do brzkého odpoledne ve stínu. Odpoledne už pořadně pražilo, ale lézt se dalo. Moře bylo ještě dost teplé na koupání.
Na cestování po ostrově se doporučuje půjčit motorka. V době našeho pobytu byly ale všechny stroje beznadějně rozpůjčované. Nicméně se dá po ostrově bez problému cestovat autobusem nebo stopem.
Konzervy s sebou rozhodně nevozte. Jídlo v restauracích je cenově srovnatelné s ČR a je vynikající. Obchůdky jsou zásobené velice slušně. Kdekoliv seženete také nádherného průvodce, který stojí ovšem 35 Euro.
Počítejte s tím, že k většině sektorů se projdete kolem 20-30 min. do slušného kopce, ale nebudete litovat. Lezení je neuvěřitelně rozmanité. Technické plotny s ostrými chyty, kolmáče po dírkách nebo lištách, převisy všeho druhu a krápníkové bonusy v Grande Grottě navrch. Vápno je nádherně ostré, někdy až moc, takže tejpovačku s sebou. V největších sektorech nepolezete rozhodně sami, ale fronty na cesty stát nebudete. Potkáte tu spoustu Čechů, Angličanů, Němců…, ovšem Řeka asi těžko. Pro místní je to přece jenom trochu zvláštní šlapat do kopce a pak se nesmyslně sápat po skále a tvářit se blaženě. I když v průvodci je myslím jeden řecký lezec vyfocen. K lezcům jsou ale místní maximálně přívětiví a téměř kdekoliv se domluvíte anglicky.

Macharáčci
Nový komentář
2008-12-02 09:32:08

U předchozího komentáře moc nechápu co tím chtěl autor říct?? No to že máš tři děti a rodinu je tvoje volba...
Michal
2008-12-01 21:53:06

Máte rádi neoklouzané cesty v nádherném vápenci, ale máte 3 děti a bráchu, za kterého musíte být v práci? Tak to máte smůlu! Ale furt jsou tady ještě ty Králky(-:
Bratrská forever!!
Honza Machar