MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Vysoké Tatry 8.-10.6.2007: Batizovský štít - Kuttovy plotny 4

Skupina: Mira Ingr + Mates Opice Běhal, Jára Křižka + Jura Pokorný

Popis cesty:
Kuttovy-plotny
Batizovský štít

Vlastní postřehy:

Cesta je od roku 2000 opatřena štandy z borháků. Došlo tím ale k jejímu mírnému napřímení oproti původní Kuttově linii. Čtvrtá délka tak nevede středem ploten, ale stoupá rovně vzhůru. Je to drobně matoucí, protože cesta logicky pokračuje doprava ubýhajícím zářezem, který vyusťuje u původního štandu (skoby). Následuje několik nepříjemných kroků v hladké skále: Traverz doleva s rukama v ohlazené horizontální spáře (skoba). Tento úsek končí v dalším původním štandu (skoby) a plynule navazuje na vyborhákovanou linii (cca po 15m štand z borháků)

Po dolezení na velkou travnatou polici lze ukončit výstup Kuttovými plotnami, přejít po polici doleva a pokračovat na vrchol trojkovým hřebínkem. Byla by to ale zřejmě škoda, protože závěračné délky jsou velice pěkné. Jedná se o koutek s jedním převislým krokem ubíhající zpět doprava (štand z borháků a hned vedle původní ze skob), dlouhý trojkový traverz doprava a krásný závěrečný kout. Na hřebenu poslední štand z jednoho borháku.

Jako nejrychlejší a nejbezpečnější varianta sestupu se dá doporučit slanění přes vyborhákované štandy. Všechny ostatní možnosti se zdají být značně nepříjemné ve srovnání s tímto pohodlným slaněním.

Kuttovy plotny jsou možná nejfrekventovanějsí cestou na Batizovský štít. Je nutné počítat s tím, že nebudete ve stěně sami. Zejména pak při slanění se obrňte množstvím trpělivosti.
Nový komentář