MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Objevná boulder výprava vol. 1

Někdy před dvěma týdny jsme se rozhodli navštívit nově vznikající boulderingovou oblast u našich sousedů na Slovensku. Na internetu jsou zatím dostupné jen částečné informace, ale i to stačilo, aby se roztočil kolotoč peripetií během objevné boulder výpravy.
Nalodění v počtu 4 osob a dvě bouldermatky proběhlo bez problému a vyrazili jsme ve složení Mira, Katka, Terka a Luba. Cesta probíhala vcelku poklidně, jelikož Katka dostala zákaz jakéhokoliv svačení v Mirovém autě až do chvíle, kdy Mira telefonuje, já ukazuji rovně, ale řidič míní vlevo. Zajížďka to nebyla, jen cesta trvala trochu déle díky horším silnicím a dědinám po 500 metrech… a aby toho nebylo málo, ještě musíme jet mizerně značenou objížďkou a snažíme se dohnat kamion, který přeci asi jen ví lépe kudy kam.
Chvíli před polednem jsme konečně na místě. Pohoří Vtáčník, parkoviště před chatou Končitá. Bereme věci na lezení a vyrážíme. Dle popisu na netu máme na výběr mezi dvěmi oblastmi. Volba padá na tu s průvodcem. Bohužel předešlý den zde pršelo a tak jsou některé kameny ještě trochu mokré, ale na některých se lézt dá. Po obhlídce kamenů si každý vybírá to svoje na rozlez. Já s Terkou volíme lehčí bouldry po hranách a Mira s Katkou neomylně míří k bouldru jež je na rozlez ten „nejideálnější“, nad jejich maximem.
Po nějaké době se přesouváme trochu zpátky k autu, kde jsme v kopci zahlédli pár větších kamenů. A zde objevujeme hlavní sektory oblasti. Odhadem tak 80 – 100 bouldrů rozházených různě nad lesní cestou v okolí lezecké oblasti Končitá. Shazujeme batohy a bouldermatky a pobíháme po lese a obdivujeme bouldry. A vzhledem k tomu, že zítra je taky den, odcházíme po značené cestě k parkovišti, kde ještě potkáme pár bouldrů na hřebeni.
Přichází zasloužená večeře a těšíme se na pivko v chatě, které nám ovšem kazí velký černý mrak a hustý déšť.
Během chvíle se rozhodujeme pro ústup a volíme alternativní plán. Další nová bouldrová oblast, tentokráte v Beskydech u přehrady Bystřička. Cestu nám zpříjemňuje menší množství zakoupeného alkoholu na benzínce a Mirův nasraný ksicht, že musí řídit a nemůže pít. Aby cesta nebyla zas tak nudná, zpestřujeme si ji hledáním mostu přes Váh. Nalezáme jeden exkluzivní, omezení do šířky 2,2m a výška 2,7m. Část posádky sundává pásy…
Na Bystřičku přijíždíme kolem půlnoci a uleháme na parkovišti nad hotelem Klenov. Odtud je to k bouldrům cca 15 až 20 minut po modré značce. Bouldry jsou rozházené u oblasti Havranka, popsaná v průvodci Moravské skály. Lezení je velice různorodé, od technicky plazivých rajbasů po převisy. Je zde také pár highballů.
Po přelezení několika technických bouldrů a dvou pokusech v Měkotě nastal čas odjezdu. Po příchodu k autu jako mávnutím kouzelným proutkem začíná opět pršet.
Jelikož nám Vtáčník nedal ani chvilku klidu v našich hlavách, vyrazili jsme příští týden znova v trošku jiné sestavě: Mira, Terka, Black, Karin a Luba. Tentokrát se jednalo již o vážnější bouldering s lezením výrazně těžších problémů než minulý týden. Bohužel druhý den v poledne začalo zase pršet a tak jsme si museli nechat zajít chuť. No, aspoň máme další důvod proč se vracet…
Nový komentář