MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

GrossGlockner - červen 2008 - VIDEO

Ahoj!


Symbolicky v pátek 13-tého si to mastíme s velkými plány deštěm uplakaným Rakouskem k Vysokým Taurám. Ve Fuchsu se nejprve stáváme i s autem nechtěnou součástí stáda krav a poté následuje adrenalinová jízda na Hochalpenstrasse kde od 1900m hustě sněží a hned to namrzá, řetazy na letních kolech nechtějí sedět, 30 km plahočení v naprostých sračkách, no sranda...


Za sedlem ve 2500m je to už relativně v pohodě a tak snad i trochu se štěstím parkujeme v 9 ráno živí na Kaiser-Franz-Josefs-Hohe a hypnotizujeme mraky, ať už nesněží. V této chvíli se rozhodujeme, že změníme náš původní plán, a to Mayerlovu rampu v severce Gloknera, protože se nám vzhledem k novému mokrému sněhu a stále pokračujícímu hustému sněžení podmínky prostě jednoduše nezdají. Rozhodujeme se jít na Oberwaldhutte a zítra něco vykoumat buď v nějakém firnovém svahu nebo pokud bude lepší počasí, tak se podívat na Johanisberg.


Cestou na chatu sněžení přestává a konečně jde vidět severka Gloka kompletně posypaná novým sněhem. Nic moc. Sněžení ustává a začíná pro změnu solidně fučet. Na chatě nás samozřejmě vypálkovali s ubytkem a snídaní za 34E což jsme odmítli. Bez snídaně prý nelze. Nechápeme. Polibte si šos... Otáčíme proto nazpět a hodláme přespat ve winterraumu na Hofmanshutte. Takže co jsme dnes vyšli tak hezky dolů. Po 10 hoďkách v autě a 7 hodinách stoupání neplánované zpestření. Hoffmanka nakonec supr volba, úplně sami, pod námi ledovec Pasterze, celý masiv Gloknera před námi. Luxusní. Večer padá domluva, že ráno objedeme autem Glok na jih a z Kalsu přes Adlersruhe vystoupíme na Gloknera.


Ráno se probouzíme do fajného azura. Balíme se a přes Franze sjíždíme do Heiligenblutu a pak dál do Kalsu. Přebalíme se na centrálním parkovišti a jdeme nahoru. Kolem 3100m na ledovci začíná sněžit a vzniká menší diskuze na téma "jít dál-nejít dál". Rozhodujeme se pokračovat. Ještě kousek přes skalní hřebínek a jsme na Erzherzogovi Johanovi ve 3454m. Příjemné překvapení je, že winterraum je oproti situaci před třemi lety, kdy jsme lezli Pallaviciniho, rozšížený do levé části chaty a je tu i záchod s osvěžovačem vzduchu.


Ráno v 5 budík a nalehko výstup na vrchol. Počasí je výtečné, terén je lehký a tak v 8 stojíme na vrcholu. Při sestupu se počasí začíná kazit a Glok se postupem času zahalí do mraků. Na Erzherzogovi se přebalíme a fičíme dolů. Pak jen naházet věci do auta a domů.


Škoda podmínek v severní stěně a hlavně hodně zasněženému hřebenu po výlezu z Mayerlovy rampy. Snad to vyjde příští rok. Ale i tak to byly fajn tři dny.


Účastníci: Milan H., Dála T., Pavel Č a já Honza Š.

Fotky jsou moje a od Dály. Panorama ve full rozlišení (300dpi - cca 70x25cm) TADY!

Download video
Nový komentář