MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE
top foto

Příspěvky bouldrovka 2017
Informace o tom kde platit, kolik atd...
Podrobnosti zde.

LSN Lezecká Stěna Napajedla
provoz listopad
Podrobnosti zde.

LIŠKA, Sobota - 2.12.2017 start 10:00 chata Lukov
Tradiční oddílová akce LIŠKA - je chytrá a rychlá - oddílový závod na všestrannost
Hromadný start v 10:00 na chatě na Lukově. Letos pořádají Čtverka, Ševčík, Šišák
Podrobnosti zde.

BRAMBOROVÁ, Sobota – 2.12.2017
Oddílová akce - Po Lišce následuje tradiční setkání na konci sezony na chatě na Lukově.
Večer klasické brambory.Začátek je v 18:00 hodin
Vemte jako obvykle vařené brambory ve slupce, okurky, kompoty a jiné dobroty
Podrobnosti zde.

Zimní školení 9.- 10.12.2017
Pro milovníky zimní krásy hor se v pátek koná zimní školení. Sraz v 18.00 na oddílové chatě na Lukově, ukončení v sobotu navečer.Vemte si s sebou:sedák s odsedávkou, smyčku šitou 120 cm, spacák a jídlo, věci na ven.
Podrobnosti zde.

Silvestr 2017/2018
Silvestr tradičně, oslava příchodu nového roku na chatě na Lukově.
Podrobnosti zde.

Předsilvestrovský výlet (zvaný též slivovicový)
27.-29.12. Předsilvestrovský výlet (zvaný též slivovicový)
sraz 26.12.2017 na Štěpána v 19hodin na stěně Vertikon a domluva kam se pojede na pochod
Podrobnosti zde.

Vysoké Tatry Gerlachovský štít – Martínka

Je pátek 23.7.2016 5 hodin odpoledne a my vyrážíme směr Tatry. Michal, Kristína, Radovan a já. Cesta probíhá v pohodě, takže kolem půl 9 vidíme náš cíl Vyšné Hágy. Rychlé sbalení batohů a nám začíná cesta vzhůru k Batizovským plesům. Tam jsme před půl nocí.
Ráno začínáme brzo, tak abychom před sedmou vyrazili k nástupu na Gerlach na Polský hřeben, z Batizovských ples je to téměř dvě a půl hodiny, svižné chůze. Volíme zkrácenou verzi Martínky, takže nastupujeme na hřebenu tak, abychom minuli Velický štít.
Začíná lezení, svižné tempo držíme i na hřebenu, ale jsme opatní. Jak říká Michal není to těžké, ale je kam, padat. Když se někdo nebude cítit vytáhneme lano navážeme se půjdeme souběžně ....
Cesta je nádherná některé obtíže obcházíme jiné naopak musíme řešit , občas je to hodně morálové, ale na oblézání skal s hloubkou za zády si rychle zvykám, jen kdyby ten batoh tak netáhl dolů….
Výhledy na obě strany, sluníčko a exponovaná cesta to je přesně to co v Tatrách hledám. Kolem půl třetí jsme na vrcholu. Paráda. Pro všechny důležitý moment. Celé slovensko nám leží u nohou. Užíváme si vrcholu, fotíme se u kříže, odpočíváme. Po třičtvrtě hodince začínáme sestup Batizovským žlebem. Ten ale jako by neměl konce. Slézáme kramle Batizovskou próbou a po dvou hodinách jsme u Batizovských ples. Na lano celou dobu nedošlo, občas to bylo, lehce na hraně, ale dali jsme to.
Následuje večeře - klasicky polévka od tiňtoňa a bivak. Ze soboty na neděli spím spánkem spravedlivých, neuvěřitelný relax.
Ráno v klidu vstáváme a chystáme se na Kostolík. V plánu je lehká cesta na vrchol obtížnosti 3. Přesto všechno to není tak lehké jak se zdálo v průvodci. Cestu hledáme, v první délce došlo i na slézání a nalézání jinudy, pak jde ale všechno dobře, ve 12 jsme na vrcholu. Počasí nás začíná napínat. Občas přijde mrak a straší deštěm. Urychlujeme sestup k Batizovským plesům a do Vyšných hágů . Kofola - u někoho řezaná pivem, nebo naopak? je příjemným ukončením našeho pobytu v Tarách. Ve Zlíně jsme přesně v 8 večer. Paráda.
Celkově šlo velmi podařený víkend. Vylést na Gerlach je sice dřina, ale co chtít od největšího kopce v Tatrách, že. Počasí vyšlo na jedničku, nikdo se nezranil, lidi perfektní, co víc si přát?

Luděk

Nový komentář