MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

V. Tatry poslední lezení(aneb zima nás zastihla) 12.-14.10.07 a malé video

sněhová vánice u Hinsových ples 1MB
V. Tatry poslední lezení(aneb zima nás zastihla) 12.-14.10.07 Tahle víkendová akce měla být poslední, kdy se dalo ještě před zimou zalozit ve Vysokých Tatrách! A tak i přes nepříznivou předpoved počasí jsme vyrazili do akce!
Této akce se zůčastnil i jeden z letošních nováčků. který si měl poprvé vyzkoušet lezení v letních V. Tatrách(vzhledem k počasí si ale nejdříve jako nováček vyzkoušel zimní Tatry, které by ho čekaly až příští rok).
Náš poslední výlet do tater v této sezóně se ale změníl v zimní akci i s řádnou sněhovou vánicí(v nárazech až 100km/hodině) která nás zastihla v sobotu při výstupu na Koprovský štít přes Hincovy plesa.
V něděli byla proto zvolena mírnější varianta pobytu a to návšteva zdejšího symbolického cintorínu při popradském plese.

Zde jsme zapálili svíčku u památníku člena Zlínského oddílu Václava Zachovala, který zahynul v kamenné lavině - nástup do Hokejky na Lomnický štít.

Při cestě domů byly dodrženy naše tradice - návštěvou na nám již známých místech: koupání v termálním pramenu v Kalamenech a poté se naše akce završila 17 kopečky zmrzliny v Bytči v cukrárně!!!!!!!
účastníci: Václav, Mára P. , Pavel S. , Milan

počasí: sobota -5 sněhová vánice
neděle: jasno ráno -7
Na tomto výletu jsme rozhodně netrpěli hladem nebot jsme žrali řízky od pátku až do neděle!!!!!!!!!!!!

hore zdar
Nový komentář