MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE
top foto

Lezecké tréninky
Každé úterý 17.30 trénink venku na stěně.
Podrobnosti zde.

Příspěvky bouldrovka 2022
Výše příspěvků na bouldrovku
Podrobnosti zde.

HOROKRUH - LEZENÍ PRO DĚTI
Boulderingový kroužek pro děti od 10 let.
Podrobnosti zde.

Prachov, aneb perla pískového lezení

Konečně se mi podařilo sehnat nějakého blázna, který by jel se mnou na písky v čechácha tak tento víkend využíváme hezkého počasí a vyrážíme do jedné z nejznámějších oblastí pískovcového lezení u nás - do Prachova. Hned po příjezdu pochopím, proč se tahle oblast jmenuje Český ráj. Nadherné 50 metrové věže přímo lákají po zdolání. A tak hned jdeme do lezení. Na začátek si vybíráme něco lehčího. Pěknou čtverečku, s hezkou přímou spárou a nahoře zakončenou plotničkou. Spára pěkně bere, skála příjemně hřeje do prstů a tak vesele postupuju vzhůru. Až do doby než se podívám pod sebe a uvědomím si, že už sem si vytáhl doprých patnáct metrů a ještě se mi nic nepodařilo založit. Naštěstí se kousek víš spára příjemně zužuje, a tak si oddychnu když tam hezky zapadne smyca. Konečně se dostávám do vrcholové plotny. Je to jenom čtverka, ale při pohledu dolů a potenciální odměny v 10 metrovém letu se mi to začíná jevit jako podstatně větší problém. Po chvilce přemýšlení kdy si uvědomím, že mi stejně nic jiného nezbývá než lézt nahoru, překonám plotnu s půlkama notně sraženýma k sobě.
Druhou věž vybírá můj kamarád. Na doporučení svých kamarádů si vybral 5+. Od spodu se mi jeví cesta jako moc lákává, jediné co mě zaráží je, že v celých 50 metrech se houpe pouze jeden kruh. Ale co, já tentokrát lezu na druhém. A konečně si cestu vychutnávám. Velice vyrovnaná, oblinky se střídají se spárou a plotničkami. Radost lezt.
Zbytek dne trávíme kecáním a procházkou po okolí. Rozhdně se do téhle překrásné a pro lezce bohaté oblasti v krátké době zase vrátím.

Michal
Nový komentář