MENU Skalní lezení Horské lezení Bouldering VHT Trekking Příroda Zimní akce AKTUALITY / INFORMACE / AKCE

Tatry - Mengušovská 7.6.-10.6.

Sobota 11:50 Za pět minut máme vyrazit ze zlínkého autobusáku do Tater. Po půl hodině čekání se konečně objeví „paní“ na informacích se slovy „Něák spěcháte, že? Autobus je zrušený.“ začíná konflikt... Ještě že je přítel na telefonu a zjišťuje náhradní spojení. (Díky Rade)

Sobota 20:30 Pod Wachterkou – „A vzal jsi oba díly ešusu, nebo jen jeden?“ „jáj ešus, éé...“

Neděle 6:30 Ze střechy naší oblíbené ubytovny teče voda. („Tak to asi prší, že?“). Jdeme se alespoň podívat konečně na ty Rysy.
Cestou zpět se stavíme na čajrum, chatař připravuje chatu na sezónu. Dáme řeč s nosiči, kteří nás chápou, ale od lezení zrazují: „Znáte ten?“ „Sejdou se dva Češi v hrozném počasí pod nástupem a řeknou si : No, když už jsme tady.“ Jsme obdarováni konzervou luncheonmeatu, která po spotřebování obsahu slouží jako nádherný ešus. Z nalezené petky si vyrobíme korýtko na servírování pokrmů a kromě podobných aktivit si „vynesem materiál“ pod nástup, protože zítra bude podle předpovědi pěkně a my budeme o to rychlejší.

Pondělí 6:30 Sluneční brýle nasadit, vyrazit pod Volovku. „Ty mraky to jsou Cirry, ne?“ „Prý to znamená že něco přijde...“ Zatím je nádherně a Mates říkal, že „Štáflovka patří k základnímu horolezeckému vzdělání“ tak je výběr jasný.

Pondělí 11:00 Mates se nachází v první délce, říkám že na Českém je buď bouřka nebo Ozzy Osbourne. On teda, že spíš Rolling stones, každopádně zpět na zem. Čekáme pár hodin na nástupu, pak potupně zpět do domečku.

Pondělí 18:00 „Co zítra?“ Poslední rozumný vlak jede o půl druhé a pak ještě jeden míň rozumný o půl čtvrté. Nápady jako: „něco na Ostrve“ nebo „turistika na Koprovský“ u nás moc nadšení nevyvolávají.

Úterý 6:00 Je absolutní azuro, takže nic nepokazit a protisluncové brýle nenasazovat. Spočítáme si snadno, že pokud nechceme přesunout o den nástup do zaměstnání, schůzku se slečnou apod., musíme být rozhodní a rychlí. (I když zase nepodcenit snídani.) Mates rve převisy s neuvěřitelnou jistotou a silou. („Ta Vlasta musela být baba“) Za pět dvanáct jsme na pilíři, právě včas rockeři už jsou zase tady. Slaňujeme stranou od vrcholového představení, rychle přepakovat věci a ukrutným během dolů se stíháme v 15:00 na Štrbském odměňovat langoši.

Mates a Jirka.
Nový komentář
2008-06-12 10:45:13

Děkuji Jirkovi za mimořádně lichotivé světlo, v němž mě ve svém příspěvku vykreslil. Sliboval teda, že mi to přinese pozornost a uznání nevídaného množtví slečen, což zatím nijak nepozoruji, ale třeba se ještě dočkám:-) Dále prosím pěknou slečnu s učebnicí biologie, kterou jsme potkali ve vlaku do Puchova, aby se mi ozvala. Povšiml jsem si jejich půvabů příliš pozdě a promarnil jsem příležitost ji oslovit:-)
Mates